Baristický kurz latté art

€180
Skladom (1 ks) Vypredané Vypredané Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
28.4.2021 28.4.2021 28.4.2021 28.4.2021 28.4.2021 Zvoľte variant

6 hodinový kurz Latté artu pre začiatočníkov a mierne pokročilých

Detailné informácie

Podrobný popis

6 hodinový kurz Latté artu pod vedením skúseného lektora Richarda Stehlíka. Naučíte sa správnu techniku šľahania, nalievania a tiež postupy pre nakreslenie rôznych obrázkov.  

Vždy vám domov pošleme darčekový poukaz, môžete si však vybrať, či termín obdarovanému zvolíte vy alebo necháte výber na ňom. Kliknite na "zvoľte variantu" a vyberte si z ponuky.

Čo dostanete:

  • 6 hodinový praktický kurz Latté artu
  • Výuku profesionálnym baristom Richardom Stehlíkom
  • Hojné množstvo mlieka a kávy
  • Certifikát o absolvovaní kurzu

 Kurz je koncipovaný veľmi prakticky, všetko čo si ukážeme, budete mať možnosť si sami vyskúšať na kávovare, ten je vám plne k dispozícií po celý deň.

Nejde o prednášku, všetko robíte vy! Kurz je určený len pre 5 účastníkov.

 

kurz Latté art

Štandardne býva na baristických kurzoch úvodná teoretická časť. Tú si my dovolíme vynechať a pôjdeme rovno ku kávovaru, kde sa ako prvé naučíme správnu techniku uchopenia kanvičky a nastavenia trysky tak, aby ste dokázali vyšľahať penu bez bubliniek. To je totiž základný predpoklad latté artu. Pokiaľ nie je správne našľahaná pena, obrázok nikdy nebude pekný.

V dalšej časti sa pozrieme na spôsob nalievania, aby sme docielili rovnomerné vylievanie mliečnej emulzie spoločne s horúcim mliekom. Bez správneho nalievania budete mať v šálke len horúce mlieko, alebo naopak iba penu. Ani jedno nie je žiaduce.

A vo finále, najdlhšia časť, prejdeme ku kresleniu. Ukážeme si rôzne techniky, ako docieliť základných obrázkov, tak aby účastník kurzu mal jednoznačný návod, ako si vytvoriť srdiečko, jabĺčko, alebo rozetu.

V priebehu tohto kurzu preniknú baristi do tajomstva cappuccina a techniky Latte Art, následne sa naučia pracovať s mliekom, a to všetko pútavou a zaujímavou formou.

  • Technika šľahania mlieka
  • Spôsoby nalievania
  • Postupy pre docielenie obrázkov
  • Informácie o vhodných pomôckach pre prácu s mliekom

Kurz je vhodný pre začínajúcich kaviarnikov, baristov a domácich nadšencov.

kurz latté art

Kurzy v Brne  začínajú od 10:00 a končia cca o 16:30 v sídle DokonalaKava.cz na Táborské 149, 615 00 Brno.

Kurzy v Prahe začínajú v sobotu od 11:00 a končia cca o 17:30, v nedeľu potom od 10:00 a koniec cca o 16:30 v Cafe Martin na ulici Sokolovská v Karlíne.

Miesta sa môžu zmeniť podľa prevádzkových možností kaviarní. Účastník kurzu bude o mieste a ďalších podrobnostiach informovaný v pozvánke 14 dní pred kurzom.

kurz latté art

Kurzom vás  prevedie profesionálny barista Richard Stehlík, spolumajiteľ značky Dopraženo! a DokonalaKava.cz. Jeho kurzami prešlo za dva roky viac než 900 baristov a kávových nadšencov. Zaškoľuje baristov a obsluhu v kaviarňach, reštauráciách, usporadúva workshopy a vyvíja vlastné kávové zmesi.

Od roku 2000 sa pohybuje v gastronómii.  Káva ho sprevádza celou jeho profesionálnou dráhou. Najviac skúseností získal ako majiteľ a manažér kaviarne Savoy v Brne, kde bol zodpovedný za zaškolenie baristov, výber kávy a zostavenie kávového lístka. 

 

kurz latté art

Kristýna Zábršová napísala recenziu na DokonalaKava.cz

O kávě Vám povídá osoba, která dělá co ji baví, je ráda, že se o svou vášeň může podělit s ostatními. A kombinace vášnivě vyprávějící osoby a vášnivěji poslouchajících nadšenců, co se chtějí dozvědět a naučit o kávě co nejvíce, je zkrátka a jednoduše TO NEJ.
Už jenom "čerstvou kávu"!

Evulik Kokindova napísala recenziu na DokonalaKava.cz

Kurz bol užasný. Naučila som sa množstvo zaujímavých vecí. Atmosféra na kurze bola tak príjemná a priateľská, že čas utekal skutočne rýchlo. Veľmi profesionálny prístup a skvelé prepojenie teórie a praxe. Budem odporúčať každému, kto chce pochopit alchímiu ohľadne prípravy espressa a cappucina  Držím palce, nech sa Vám darí a teším sa na ďalšie kurzy od Vás.

ZA KAŽDÝM Z NAŠICH ZÁKAZNÍKOV SA ODOHRÁVA INÝ KÁVOVÝ PRÍBEH:

 Untitled design (14)

Usporiadateľom a predajcom kurzu je Richard Stehlík IČ: 62141830, Dlouhá 425, 67182 Dobšice. Nie je platca DPH.

Dodatočné parametre

Kategória: Baristické kurzy
Záruka: 1 rok
Obtížnost: začátečník, pokročilý, profesionál
Miesto kuryu: 14 dní před kurzem zašleme účastníkovi pozvánku s místem a dalšími podrobnostmi
Storno podmínky: Pokud písemně (emailem) stornujete školení týden a více před termínem (nejpozději 8. den před školením), můžete si vybrat jiný termín. Při stornování školení v posledním týdnu před školením (1. - 7. den před školením), případně pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady. Pokud budete mít zájem o jiný termín v době 7 a méně dní před kurzem, lze jej změnit za 1 000 Kč
Platnost poukazu: 12 měsíců

I doma můžete mít stejně dobrou kávu jako v kavárně

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: