DOPRAŽENO! Po Hipstersku 500g
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
POPIS
Svetlo upražená zrnková arabika od značky Dopraženo! z Etiópie, oblasti Sidamo sa prejavuje v chuti lesným ovocím a vyššou aciditou.
Vo vôni zacítite jasmín a ovocie. Káva je pestovaná vo vysokej nadmorskej výške, 1700 - 2000 m n. m., spracovaná metódou washed.
Odporúčame pripravovať ako espresso alebo ako filtrovanú kávu. Jedná sa o pôvodné zrná arabík z Harraru v Organic kvalite.
ŠPECIFIKÁCIA
Zloženie: Zmes výberových arabík
Chuť: lesné ovocie, vyššia acidita
Stupeň praženia: svetlé, škoricové (zrná sú svetlohnedé, vyšší stupeň acidity)
Krajina pôvodu: Etiópia a Kolumbia
Farma: Združenie malých farmárov
Metóda spracovania: Washed
Hmotnosť balenia: 500 g
PRAKTICKÉ RADY
Odporúčame skladovať kávu v tme, chlade, najlepšie v dózach na kávu. Spotrebujte do dvoch mesiacov od praženia.
Kávu pripravujte pri 88 stupňoch, jej chuť sa najviac prejaví v espresse alebo mokka filtrovanej káve.
Spôsob praženia určuje chuť kávy. Čím dlhšie sa káva praží, tým získava viac horkosti na úkor kyslosti. Naopak, pri svetlo pražených kávach je dominantná kyslá chuť.
Táto káva je pražená pri 220°C na svetlé praženie, kedy zrno bude mať svetlohnedú farbu. Pri pražení tejto kávy je zámerom docieliť jemné tóny lesného ovocia a vyšší stupeň acidity.
Dodatočné parametre
Kategória: | Káva |
---|---|
Záruka: | 2 měsíce |
hořkost: | žádná |
Chuť: | lesní ovoce |
kyselost: | převažující |
příprava: | espresso, filtr |
stupeň pražení: | světlé |
typ: | směs výběrových arabik |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.